Biznes

Czy pasywny dochód jest możliwy?

Czy pasywny dochód jest możliwy? To pytanie dręczy mnie już od jakiegoś czasu. Może będzie to już nawet klika lat. Żyjemy w czasach gdzie każdy goni za pieniędzmi, gdzie każda minuta jest cenna. Więc jeśli siedzę i nic nie robię, to przecież tracę bo nic nie zarabiam.

Otóż to jest właśnie sedno sprawy. Co można zrobić aby nic nie robiąc cokolwiek zarabiać? Odpowiedź jest prosta, to pasywny dochód.

Wiele razy od wielu osób słyszałem, że to niemożliwe. Żyłem w przekonaniu, że właśnie Ci, którzy w to nie wierzą maja rację. I teraz wiem, że był to mój błąd. Bo kiedy ja spokojnie przyjmowałem to co mówią inni, mój cenny czas upływał.

Czy pasywny dochód jest możliwy?
Przełom przyszedł w momencie, w którym dowiedziałem się, że mój przyjaciel, z którym miałem przyjemność studiować, właśnie robił to w co do tej pory nie wierzyłem.

A co takiego robił?

Ano właśnie można powiedzieć, że już tylko zarabiał nie robiąc nic. To znaczy nie do końca tak było, bo na początku poświęcił dosyć dużo swojego czasu na rozwijanie swoich zainteresowań. Rozbudował swoją stronę internetową, na której dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem. Na początku nie odnosił z tego tytułu żadnych korzyści finansowych. Jednak po niedługim czasie tak bardzo zainteresował swoimi pomysłami i radami użytkowników portalu, że zaczął zarabiać pośrednicząc w sprzedaży ebooków i książek. Teraz zarabia na szkoleniach także internetowych, które prowadzi z zapałem. Zresztą myślę, że to już temat na osobny artykuł, który na pewno pojawi się na łamach serwisu biznesnalata.pl .

Jednak pisze o tym po to aby zainteresować Cię tym tematem. Mam zamiar rozwijać go tutaj i dzielić się moja wiedzą i wiedzą tych wszystkich, którzy wpłynęli na moje przekonania. Cóż mógłbym polecić na początek? Przede wszystkim najlepiej zacząć od tego co się już ma. Warto nauczyć się zarządzania swoim majątkiem także tym intelektualnym i zabezpieczenia go. Dopiero później zastanowić się jak zacząć zarabiać na prawdę. Polecam książkę Finanse osobiste. Świadome zarządzanie własnym portfelem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.