Gry na jesienne i zimowe wieczory

0
1562

Niektóre propozycje twórców gier jawią się jako idealne do konkretnych pór roku. Stąd też można wymienić specyficzne gry na okres letni, ale również na długie, jesienne lub zimowe wieczory. W tym wypadku świetnie odnajdują się produkcje, które traktują o sportach zimowych, jak skoki narciarskie. Nie jest to tematyka bardzo popularna, ale chyba każdy z nas marzył o karierze skoczka narciarskiego, prawda? Otóż mamy taką możliwość!

Każdy gracz marzący o karierze sportowca w ramach zimowych dyscyplin może niekoniecznie ma szerokie pole do wyboru, ale na rynku gier online znajduje się kilka pozycji, które z pewnością okażą się idealne na zimową lub jesienną porę. W pierwszej kolejności należy przytoczyć klasyk, który niemal wszyscy znamy z pamiętnych lekcji informatyki.

Mowa oczywiście o serii Deluxe Ski Jump i jej czwartej odsłonie. W Polsce największym uznaniem cieszyła się przeważnie część druga i ewentualnie trzecia, natomiast jest to naznaczone sporą dozą sentymentu. W swej czwartej odsłonie, seria DSJ pokazała zupełnie nowe podejście do jakby nie patrzeć, prostej zabawy w skoczka narciarskiego. Poprawiona grafika to nic przy zupełnie nowym silniku fizycznym. Skakanie wydaje się być o wiele trudniejsze, niemniej jest bardzo satysfakcjonujące i dostarcza świetnych wrażeń. W grze znajduje się cała masa skoczni znanych z prawdziwych konkursów i mistrzostw. Te możemy również odegrać w grze.

Druga propozycja to Ski Jumps, darmowa gra online o skokach narciarskich. Nie jest to gra zręcznościowa, lecz manager skoków narciarskich. Gra jest dostępna z poziomu przeglądarki i nie wymaga dodatkowych instalacji. Zalety? Na pewno rozbudowana rozgrywka, w której możemy wpływać na naprawdę wiele czynników. Odpowiedni trening, wyposażenie, zarabianie pieniędzy i dobieranie właściwej strategii – to wszystko znajduje się w Ski Jumps. Co więcej, gracze mają możliwość przeprowadzenia swojego skoczka przez cały sezon skoków. Włączając w to mistrzostwa, puchary i zawody drużynowe, mamy możliwość poczucia się jak w prawdziwej karierze sportowca. Dla chętnych jest dostępny również serwer Szybki Turniej, gdzie rozgrywka jest bardziej dynamiczna.

Ostatnia propozycja to Steep – gra dostępna na konsolach i PC. W głównej mierze traktuje o ekstremalnej jeździe na snowboardzie i nartach podczas zjazdów z gór. Twórcy przygotowali otwarty świat ze wspaniałą grafiką, który możemy zwiedzać według naszych upodobań – dostępny jest nawet spadochron i wingsuit. Po drodze czekają na nas zawody, w których oprócz szybkości liczy się również umiejętność pokonywania trasy w towarzystwie sztuczek i akrobacji.

Skoki narciarskie online