Biznes

Jak pomnażać kapitał i dobrze inwestować?

Staramy się oszczędzać, by móc odłożyć część naszych zarobków do chwili gdy będą one nam nagle bardzo potrzebne, a wydatek normalnie mógłby się okazać poważnym problemem dla naszego portfela. Czasem jest tego tyle, że moglibyśmy spokojnie część z funduszy wykorzystać jako inwestycję.

Pomnażanie kapitału to jedna z bardziej wymagających opcji zarabiania, a nie ma nic lepszego, gdy jedne środki rodzą kolejne, a nie rozpływają się na czyimś koncie bankowym. Pierwsze co przychodzi na myśl w tym temacie to zainteresowanie się grą na giełdzie oraz kupnem akcji, kruszców, surowców kopalnych i papierów wartościowych. Nie ma tu jednak jednej właściwej odpowiedzi.

Wszystko zależy od…

Decyzja o inwestycji powinna być przemyślana i uwzględniać takie zmienne jak:
– ilość kapitału,
– potrzebę zysku,
– specyfikę chęci zysku (czy ma to być rozwój technologiczny firmy, czy poprawa warunków osobistych i standardów życia).

Inwestycją może być zatem lepszy sprzęt do pracy, który z czasem zwróci się dzięki lepszym efektom i usprawnieniu np. procesu produkcji. Może to być także szkolenie pracowników, które zwiększy atrakcyjność firmy i pozwoli zyskać nowe zlecenia, czy też poszerzyć aktualną ofertę o nowe usługi.

Duży kapitał

Dysponując sporym kapitałem powinno się działać z większym rozmachem. Metale szlachetne, nieruchomości (np. na wynajem lub sprzedaż z zyskiem), czy dzieła sztuki, które w dłuższej perspektywie mają szansę stać się kanonem naszych czasów, i których autor potrafi zadbać o swoją popularność, to chyba najczęstsze sektory, gdzie ludzie lokują swoje oszczędności. Wszystko co posiada swoją historię i jest związane ze znanymi postaciami ma swoją cenę i na pewno kiedyś wygeneruje kilkukrotnie większy zysk. Im bardziej unikatowe tym lepiej. Dla ostrożnych proponujemy fundusz inwestycyjny (mniejszy zysk, ale większa gwarancja stabilności). Osobom lubiącym ryzyko zalecamy właśnie grę na giełdzie lub lokaty z dużym ryzykiem, ale i sporym oprocentowaniem.

Wiedza to potęga

Jakąkolwiek byś nie podjął decyzję w sprawie inwestycji zawsze pamiętaj, że takie działanie musi wiązać się ze znajomością specyfiki rynku inwestycji. Musisz wiedzieć co robisz, znać ryzyko i w razie czego potrafić ograniczyć straty. Nie jest to więc zadanie dla laika, który chciałby pobawić się i „spróbować”, gdyż takie działanie w większości przypadków skazane jest na porażkę. Lepiej zasięgnąć porady kogoś kto się na tym zna lub stopniowo zwiększać ryzyko inwestycyjne, ucząc się w tym samym czasie i oswajając z wymogami danej opcji pomnażania kapitału. Nie jest to opcja dla niecierpliwych – wyniki potrzebują czasu, no chyba że chcesz stracić na tej decyzji. To akurat można bardzo szybko.

Akcje spółek i Internet

Dobrze wykupione akcje to inwestycja w przyszłość. Im bardziej firma będzie się rozwijać, tym akcje będą generować większy zysk. Taka sama reguła dotyczy udziałów w firmach, od których można następnie pobierać dywidendy i to nie małe. Jeśli przedsiębiorstwo dobrze prosperuje to może to być od kilku do kilkunasty tysięcy miesięcznie. Biznes w Internecie również może generować spory zysk warto więc sprawdzić dostępne kanały oraz konkurencję (tutaj liczy się przede wszystkim dobry pomysł i szybkie trafienie w potrzeby klienta). Trzeba dać ludziom to co jest często wyszukiwane, a nie oferuje nikt inny. Np. produkty zagraniczne, dotąd nieobecne na naszym rynku, chociażby pochodziły z Japonii. Chcesz mieć pewność zysku? Przełóż swoją pasję na gotówkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.