Biznes

Konta dla firm

Konta firmowe – jak sama nazwa wskazuje – są przeznaczone dla osób, które prowadzą działalność gospodarczą.

W internetowych ofertach banków konta firmowe często możemy znaleźć także pod inną nazwą konta biznesowego. Dziś trudno sobie wyobrazić poważną firmę czy instytucję, która nie posiada własnego konta bankowego obsługiwanego przez internet, bowiem obecnie zdecydowana większość transakcji jest realizowana bezgotówkowo. Dlatego warto założyć konto firmowe bezpośrednio po otwarciu działalności.

Jakie są główne profity wiążące się z posiadaniem przez firmę tego typu konta? Wymienia się najczęściej: darmowe wypłaty z bankomatów oraz bezpłatne przelewy na ZUS i do Urządu Skarbowego. Bywają konta dość dobrze (w porównaniu z osobistymi) oprocentowane. Rzecz jasna do konta można mieć dostęp 24 godziny na dobę przez telefon i internet. Warto jednak pamiętać, że utrzymanie konta firmowego jest – z wiadomych względów, bo firma ma przecież zarabiać – droższe niż utrzymanie konta osobistego.

Warto zwrócić uwagę na oferty niektórych banków, które posiadają specjalne konta dla małych firm. Może się bowiem okazać, że bardziej opłacalne będzie założenie właśnie tego typu konta, które posiada dodatkowe profity dostosowane do potrzeb mniejszych firm.

Dużą zaletą jest posiadanie konta firmowego w przypadku spółek. Dzięki temu Ci, którzy wchodzą w skład spółki, mogą mieć równoległy dostęp do konta i ewentualnie kontrolować działania członków spółki bądź po prostu nawzajem się uzupełniać, gdy np. druga osoba nie ma dostępu do internetu, a trzeba pilnie zrealizować przelew.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.