Biznes

Korzyści z funduszy inwestycyjnych

Korzyści funduszy inwestycyjnych. Obecnie, głównie ze względów czysto ekonomicznych, Polacy znacznie chętniej zaczynają powierzać swoje pieniądze funduszom inwestycyjnym niż jeszcze nawet dwa lata temu. Co się zmieniło? Przede wszystkim rozwój sektora funduszy, spadek stóp procentowych, a co za tym idzie – mierne przychody z lokat bankowych.

Swoje trzy grosze wrzucił również minister Belka, a raczej jego podatek, który jeszcze bardziej skłonił co bardziej obrotnych do szukania innych źródeł trzymania pieniędzy niż banki. Przesłanek zresztą jest wiele, faktem jest jednak, że sektor funduszy inwestycyjnych w Polsce dynamicznie się rozwija, przynosząc co najważniejsze – zyski swoim klientom.

Korzyści funduszy inwestycyjnych jest wiele, a do największych należą:
1. Szeroki wybór sposobów inwestowania – każdy może dobrać to co akurat będzie mu odpowiadać.

2. Nieograniczoność w stosunku do czasu – w każdej chwili można sprzedać posiadane jednostki i zamienić je na gotówkę.

3. Rozkład ryzyka – przy agresywniejszym inwestowaniu daje nam to wygodę, gdyż samemu trudno byłoby kupić akcje wielu spółek, by rozłożyć ryzyko ewentualnych niepowodzeń.

4. Prostota – to ważne dla wielu z nas, nie każdego stać na śledzenie rynku, analizy itd. Fundusze są proste – wpłacamy na konto i właściwie nie martwimy się niczym (zwłaszcza przy dłuższym czasie). Oczywiście ci, którzy znają się bardziej mogą zarobić więcej, gdyż nietrudno przewidzieć pewne ruchy na rynku. Generalnie ci, którzy nic nie wiedzą mogą spać spokojnie, kupując jednostki według kilku prostych zasad, które znajdziesz tutaj.

5. Duży poziom bezpieczeństwa, w myśl maksymy „pieniądze klienta są święte”.

6. Dobry środek zarówno na przechowanie kapitału (od 3 miesięcy do 2 lat) jak i dłuższe, perspektywiczne oszczędzanie.

7. Jasno określone i niskie koszty. Koszty każdego funduszu są przejrzyste i podawane do publicznej wiadomości w statutach, prospektach, materiałach informacyjnych.

8. Dostęp do wielu rynków. Inwestując przez tzw. fundusze zagraniczne możemy pośrednio stać się właścicielami największych firm na świecie.

9. Inwestując w dłuższym czasie, wykorzystujemy moc czasu. Dzięki mozolnej pracy kapitału – przy stosunkowo niewielkich inwestycjach, zarabiamy bardzo dużo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.