Finanse

Kredyt dla firm

Banki oferują zazwyczaj specjalne kredyty dla firm. Firma ma możliwość uzyskania zdecydowanie wyższego kredytu niż osoba fizyczna, ponieważ z natury jako firma obraca większymi pieniędzmi i posiada większą zdolność kredytową.

Decydując o udzieleniu kredytu firmie, banki zwracają przede wszystkim uwagę na historię kredytową firmy, weryfikując ją w Biurze Informacji Kredytowej. Obecnie tylko ok. 10% banków udzieli kredyt firmie, która nie spłacała terminowo poprzednio zaciągniętego zobowiązania. Większość banków nie akceptuje opóźnień powyżej 30 dni w spłacie kredytu.

Drugie wymaganie stawiane przez banki, to prowadzenie firmy przez co najmniej rok. Dopiero po tym okresie działalności możemy mówić o wiarygodności firmy wobec banku.

Trzecia rzecz, którą weryfikuje bank to obrót gotówki na koncie firmowym i sprawdzenie czy firma przynosi dochody. W tym kontekście istotne jest wykazanie dochodu na koniec roku kalendarzowego.

Dla firm, które pozytywnie przejdą etap weryfikacji, banki mają atrakcyjne oferty. Grupa niezależnych doradców finansowych zapewnia nawet udzielenie kredytu w ciągu zaledwie jednego dnia. Aż do 350 tys. zł bez żadnych zabezpieczeń.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.