Finanse

Kredyt na samochód

Rzecz z kredytem samochodowym ma się nieco podobnie do kredytu mieszkaniowego, tyle tylko, że w grę wchodzą mniejsze pieniądze.

Wyjątkiem od tej reguły jest sytuacja, w której ktoś zamierza kupić samochód bardzo ekskluzywny, jednak takie sytuacje możemy w poniższym artykule spokojnie pominąć.

Zaciągnięcie każdego kredytu należy poprzedzić zawsze dokładnym przemyśleniem, jak wysoki kredyt i o jakim przeznaczeniu będzie dla nas korzystny. Pod uwagę trzeba tutaj brać nie tylko swoje zarobki, ale ewentualnie istnienie innych kredytów, które co miesiąc musimy spłacać.

Zanim zdecydujemy się na kredyt samochodowy podpowiadamy rozważenie takich oto szczegółowych kwestii:

  • Jak wysoki ma być kredyt, który zaciągamy? W przypadku kredytu samochodowego dobrze jest, gdy jest on niezbyt wysoki i stosunkowo szybko spłacalny. Choćby biorąc pod uwagę możliwość zmiany samochodu i ewentualnego pobrania nowego kredytu oraz kwestię tego, że samochody ulegają o wiele częściej niż nieruchomości niespodziewanym szkodom.
  • Jak długo ma nam posłużyć dany samochód? Możemy kupić na razie mniejszy samochód za mniejsze pieniądze lub większy, bardziej perspektywiczny i zaciągnąć kredyt spłacany przez dłuższy okres.
  •  Czy chcemy zdecydować się na samochód zupełnie nowy czy używany? W przypadku używanego samochodu w bardzo dobrym stanie w podobnej cenie możemy nabyć zdecydowanie lepszy model.
  •  Jak oceniana jest awaryjność samochodu, który zamierzmy kupić? W tym celu warto prześledzić internetowe fora i dyskusje, by nie zaciągnąć kredytu na samochód, który co rusz wymaga dodatkowych wydatków.

Warto też pamiętać, że jeśli spłacasz już kilka kredytów, można pomyśleć o kredycie konsolidacyjnym na korzystnych warunkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.