Finanse

Kredyty konsolidacyjne

Kredyt konsolidacyjny jest kredytem zaciąganym dla spłacenia jednego lub kilku innych kredytów zaciągniętych wcześniej.

Rzecz jasna taki kredyt z natury powinien się opłacać. I możemy tutaj mówić o opłacalności przynajmniej w dwóch różnych aspektach. Po pierwsze kredyt tego typu ma za zadanie obniżyć miesięczną kwotę rat, które spłacamy (choć zazwyczaj musimy wówczas spłacać dług przez dłuższy okres).

Jednak druga zaleta kredytu konsolidacyjnego wydaje się jeszcze bardziej istotna. Wyobraźmy sobie, że zaciągnęliśmy do tej pory trzy kredyty. Jeden na dom, drugi na samochód, a trzeci na umeblowanie domu. Co miesiąc musimy spłacać raty w trzech różnych bankach. Sprawia to problem nie tylko w tym sensie, że musimy miesięcznie płacić ogromne sumy. Kłopot jest też taki, że musimy pamiętać o spłacie wszystkich trzech kredytów.

Może się zdarzyć, że zapomnimy wpłacić którąś z rat w jednym z trzech banków. Wówczas można się wpakować z poważne problemy z kredytodawcą. I od tego typu problemów uchronić na może właśnie kredyt konsolidacyjny. Korzystając z tej opcji, pobieramy kredyt na spłacenie wszystkich dotychczas zaciągniętych kredytów. Po uregulowaniu poprzednich zobowiązań, zamiast trzech różnych kredytów, pozostaje nam do spłacania miesięcznie tylko ten jeden. W dodatku – jak już zaznaczyliśmy – zazwyczaj raty kredytu konsolidacyjnego są niższe niż poprzednio musieliśmy spłacać miesięcznie.

W ten sposób kredyt konsolidacyjny nie tylko podratuje nasz budżet, ale jednocześnie sprawi, że będziemy mieć zdecydowanie mniej na głowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.