Psychologia

Po czym poznać prawdziwą miłość?

Prawdziwa miłość marzy się chyba każdej osobie na ziemi. Uczucie rodem z romantycznego filmu bądź książki to pragnienie jakie towarzyszy wielu z nas. Poczuć się nawet przez chwilę jak bohater ulubionej powieści może być czymś naprawdę niesamowitym. Jednak po czym poznać miłość? Poniżej przedstawimy Ci kilka wskazówek dotyczących tego jak poznać że się kogoś kocha.

Czujesz się z tą osobą swobodnie

Początki znajomości często bywają trudne. Niełatwo jest przełamać pierwsze lody i otworzyć się chociażby w małym stopniu przed nowo poznaną osobą. Poznawanie drugiego człowieka z reguły trwa, czasami idzie bardzo ciężko i znajomość wcale nie posuwa się do przodu jednak innym razem trafiamy na kogoś z kim dogaduje się świetnie już po kilku minutach znajomości tak jakby ta osoba była w naszym życiu przez długie lata. Wtedy warto zastanowić się, czy to nie jest ktoś kogo właśnie szukamy. Jeśli w towarzystwie tej drugiej osoby czujemy się całkowicie swobodnie pozwalając po prostu na bycie sobą to właśnie może być to.

Rozumiecie się bez słów

Skąd wiedzieć, że to miłość? Jeśli bez trudu potrafisz dokończyć zdanie drugiej osoby a często zdarza Ci się nawet odgadnąć o czym aktualnie myśli to bardzo dobry znak. Jest to bowiem oznaką ogromnej bliskości i uwagi jaką partner skupia na Tobie.

Pojawiają się iskry

Zastanawiasz się co to jest prawdziwa miłość? Można ją opisać uczuciem podobnym właśnie do iskrzenia. W tej kwestii nie chodzi jedynie o sferę seksualną. Oczywiście to, że druga osoba pociąga Cię swoim wyglądem i chciałbyś zbliżyć się do niej również cieleśnie nie jest niczym złym. W tym przypadku jednak chodzi o to subtelne lecz bardzo przyjemne uczucie szczęścia kiedy masz możliwość spotkania i rozmowy z drugą osobą.

Związek pozytywnie Cię zmienia

Myślisz sobie po czym poznać że się zakochałem ? Wyraźnym sygnałem, że to uczucie Cię ogarnęło jest fakt zmian jakie jesteś w stanie poczynić w swoim życiu ze względu na swoją drugą połówkę. Rzuciłeś papierosy, zacząłeś biegać a może zdecydowałeś się na dietę? Jeśli myśl o drugiej osobie jest w stanie wywołać u Ciebie chęć i energię do zmian a także dostarcza Ci dawkę pozytywnej energii to znaczy że coś poważnego jest na rzeczy.

Z kłopotami mierzycie się razem

Każdy z nas ma prawo do gorszych dni. Czasami natłok codziennych problemów odbiera nam radość z życia, czasami ciężko jest nam poradzić sobie z tym w pojedynkę. Jeśli więc masz u swojego boku osobę, która jest w stanie pocieszyć Cię, poprawić humor czy też podsunąć rozwiązanie któregoś z problemów to bardzo dobra oznaka. Poczucie bezpieczeństwa, zaufanie względem swojej drugiej połówki a także pewność jej uczuć i wspólnej przyszłości to kolejne oznaki tego, że zanosi się na coś naprawdę poważnego.

Dostrzegasz pozytywną przyszłość

Zastanawiasz się jaka jest prawdziwa miłość? Pomóc może Ci w tym perspektywa wspólnej przyszłości. Jeśli z radością myślisz o tym co czeka was w przyszłości a na każde kolejne spotkanie czekasz z niecierpliwością to chyba właśnie jest to uczucie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.