Psychologia

W jaki sposób kontrolować nasze dzieci?

W dzisiejszych czasach kontrolowanie naszego dziecka nie należy do najłatwiejszych czynności. Pomimo wszystko nie możemy pominąć tego obowiązku, w przeciwnym wypadku wychowanie pociechy wymknie się spod kontroli. Oczywiście zaufanie to podstawowa zasada, o której nie możemy zapominać, jeśli jednak zauważymy nietypowe zmiany w zachowaniu, powinniśmy błyskawicznie reagować.

W jaki sposób możemy kontrolować nasze dzieci? Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Skorzystaj z lokalizatora, aby sprawdzać lokalizację

Bardzo ciężko jest skontrolować, gdzie nasze dziecko znajduje się po szkole. Regularnie przecież dochodzi do sytuacji, w których zmiany w planie powodują, iż uczeń może wrócić do swojego domu godzinę wcześniej. Niestety nie jesteśmy w stanie sprawdzić aktualnego miejsca pobytu dziecka bez żadnych urządzeń. Przydatny może jednak okazać się mały lokalizator, który bez większych problemów może zostać przyczepiony do plecaka bądź innej części garderoby. Zazwyczaj połączony jest bezprzewodowo z aplikacją mobilną. Z jej poziomu jesteśmy w stanie sprawdzić na mapie dokładną lokalizację dziecka. Dzięki temu mamy pewność, czy nasza pociecha jest szczera w stosunku do nas. Co ciekawe, cena takiego sprzętu nie należy do najdroższych, a bateria z reguły działa prawidłowo przez stosunkowo długi okres czasu.

Kontroluj telefon swoich dzieci

Jeśli mamy wrażenie, że dziecko notorycznie nas oszukuje, unika z nami kontaktu- powinniśmy błyskawicznie reagować, zanim będzie za późno. Na rynku znaleźć można wiele różnych aplikacji, które to skutecznie wspomagają kontrolę rodzicielską. Pamiętajmy o tym, że wspólne rozmowy są najważniejsze, jeśli jednak droga ta uniemożliwia dojście do porozumienia, wówczas musimy zdecydować się na bardziej radykalne kroki. Tego typu oprogramowanie umożliwia uzyskanie dostępu do wiadomości tekstowych (również tych skasowanych) czy też rejestru połączeń. Dodatkowo jesteśmy w stanie bez większych problemów namierzyć urządzenie- wszystko dzięki modułowi GPS. Jedyne co musimy posiadać, to login i hasło do poszczególnych modeli smartfonów. Istnieją również programy, dzięki którym jesteśmy w stanie zarządzać dostępami do innych aplikacji. Co to oznacza w praktyce? To rodzice decydują o tym, w jakich godzinach i czy w ogóle dziecko może korzystać z danego oprogramowania. 

Zwróć uwagę na aktywność dziecka w Internecie

Jeszcze kilkanaście lat temu Internet nie był zbyt powszechny, a pozwolić sobie na niego mogły tylko najbogatsze osoby, które posiadały komputer. W dzisiejszych czasach zdecydowana większość domów ma stały dostęp do sieci Internetowej. Do urządzeń elektronicznych dopuszczamy potomstwo już od najmłodszych lat, co często może okazać się niebezpieczne. Nie da się ukryć, że wiele treści nie jest przeznaczonych dla naszych dzieci, dlatego też powinniśmy w jakiś sposób kontrolować przeglądane treści. Najłatwiejszym sposobem jest przeglądanie historii danej przeglądarki, jednakże pamiętajmy o tym, że starsze dzieci bez większych problemów potrafią ją usuwać, a nawet korzystać z trybu incognito. Poza tym w sieci znaleźć można wiele innych niebezpieczeństw, jak chociażby próby wyłudzenia danych, pieniędzy. W skrajnych przypadkach możemy skorzystać z programów do kontroli rodzicielskiej. Dzięki nim jesteśmy w stanie zadbać o bezpieczeństwo naszych pociech w Internecie.

Autor publikacji
Artykuł został napisany przez producenta  NotiOne oferującego mini lokalizatory bluetooth.