Biznes Finanse

Zarabianie pieniędzy – trzy sprawdzone sposoby

Każdy człowiek na świecie aby przeżyć musi zdać sobie sprawę czym jest dla niego zarabianie pieniędzy , każdy zarabia je w inny sposób. Jedni wykorzystują mniej legalne sposoby na zdobycie gotówki, inni pracują uczciwie i sumiennie zapewniając sobie stały dopływ pieniędzy.

W swojej kilkunastoletniej karierze spotkałem się z wieloma formami zarabiania. Począwszy od pracy dorywczej, poprzez zlecenia wykonywane za pośrednictwem internetu a skończywszy na wielkich biznesach sprzedażowych, które generowały ogromne pieniądze. Każdy człowiek zarabia tak jak lubi lub wykonuje prace na których się zna. Z moich obserwacji wytypowałem 3 grupy źródeł dochodu jako te główne dzięki którym ludzie w dzisiejszych czasach mogą osiągnąć dochód. Są to źródła legalne, uczciwe – o tych nielegalnych nie będę się wypowiadał.

Trzy sposoby na zarabianie pieniędzy:

1. Praca na etacie
Pierwszy sposób na zarobienie pieniędzy to praca na etacie. Wstajemy codziennie o 6 rano, wychodzimy z domu, na swoim stanowisku pracy spędzamy 8 godz. Wracamy do domu. Obiad, rodzina, telewizja, spanie. Na następny dzień to samo. I tak od poniedziałku do piątku, czasami w soboty i niedziele. Aż do 65-70 roku życia, kiedy to przechodzimy na emeryturę – jeżeli dożyjemy. Ten sposób nie ma praktycznie żadnych wad – zaletą jest stały dochód, który może jednak zakłócić np. reorganizacja w firmie w której pracujemy. Dodatkowo monotonia, brak perspektyw lub jak powiedział kiedyś Robert Frost „Jeśli pracujesz z oddaniem przez osiem godzin, możesz w końcu zostać szefem, by pracować przez dwanaście”. Bardzo motywująca perspektywa. Oczywiście może się zdarzyć, że lubisz swoją pracę, atmosferę oraz masz możliwość „spełnienia się” w niej – w takim przypadku pozostaje mi tylko pogratulować i życzyć sukcesów.

2. Własna firma
Kolejnym sposobem na zarobienie pieniędzy jest własna działalność. Może to być np. Sklep spożywczy, salon kosmetyczny, wypożyczalnia samochodów, restauracja, itd. Jednak w dzisiejszych czasach aby wbić się w rynek trzeba mieć naprawdę dobry pomysł na biznes. Trzeba mieć pomysł oraz kapitał – i to nie mały. Otwarcie restauracji to wydatek „na dzień dobry” ok. 1 miliona złotych. Nie każdy takie pieniądze posiada. W takim przypadku trzeba wziąć kredyt. Zwrot inwestycji to okres od 5 lat wzwyż. W międzyczasie opłaty stałe: wynagrodzenia, amortyzacja sprzętu, itp. – na te koszta Twój biznes będzie musiał sam zarobić – miesiąc w miesiąc. A jeżeli właśnie uruchomiony biznes okaże się niewypałem? Kredyt trzeba spłacać, pracowników zwolnić + wypłacić im odprawy. Długi będą rosły, weźmiesz kolejny kredyt na spłatę należności. Po pewnym czasie wpadniesz w pętlę kredytową. Nie będziesz już wymarzonym restauratorem tylko specjalistą ds. Kredytów i należności. Czy tak sobie wyobrażałeś swoją przyszłość? Oczywiście może się zdarzyć, że trafisz w niszę i Twoja działalność będzie dobrze prosperować – pozostanie mi tylko Ci pogratulować i życzyć wytrwałości.

3. Marketing internetowy
Trzeci i ostatni sposób na zarabianie pieniędzy to biznes w marketingu sieciowym. Cokolwiek byśmy robili i czymkolwiek byśmy się zajmowali nigdy nie stracimy. Czy widziałeś kiedyś drogi czytelniku stronę www, artykuł w gazecie czy jakąś informację o tym, że ktoś był w jakieś firmie marketingu sieciowego, stracił mnóstwo pieniędzy i nie zarobił ani złotówki? Oczywiście jest różnica pomiędzy „być” a „być i pracować”. Niestety samo bycie nic Ci nie da bo nic się samo nie zrobi. A tak niestety uważa większość ludzi podejmujących współpracę z firmami sieciowymi. Zaletą tego rodzaju firm jest fakt, że sam decydujesz ile pracujesz, co warto podkreślić, przekłada się na Twoje zarobki. To Ty decydujesz ile chcesz zarabiać. To Twoje zaangażowanie i determinacja przekłada się na wysokość Twoich dochodów. Z jakąkolwiek firmą rozpoczniesz współpracę, gdy będziesz wytrwale i sukcesywnie działał po pewnym czasie zaczniesz zarabiać pieniądze. Z dnia na dzień coraz więcej. A uwierz mi – firmy marketingu sieciowego naprawdę dobrze płacą swoim współpracownikom. Ale nie za siedzenie przed telewizorem tylko za wykonaną pracę. Dodatkowo to zajęcie można wykonywać w połączeniu z pracą na etacie czy z prowadzeniem firmy. Oczywiście może zdarzyć się, że Ci się nie uda. Ale w takim przypadku warto pomyśleć nad zmianą firmy oraz nad zmianą osoby rekomendującej gdyż to od niej w głównej mierze zależy Twój sukces finansowy. Bo marketing sieciowy to współpraca i praca zespołowa a nie działanie solo.

Na koniec krótka historia. Ostatnio spotkałem znajomego. Powiedział mi, że od pól roku szuka pracy. Wyższe wykształcenie, setki wysłanych CV, kilka rozmów kwalifikacyjnych i nic. Cisza. Mówię mu, że skoro nie masz pracy na etacie, na założenie własnego biznesu Cię nie stać, to ja pokaże Ci sposób na zarobienie pieniędzy – w między czasie jak będziesz szukał pracy będziesz współpracował ze mną i będziesz budował sobie stały dochód. Zainteresowało go to. Przedstawiłem mu na czym miałaby polegać nasza współpraca. Powiedział, że pomysł świetny ale nie dla niego „bo mu się nie chce”. Tę wypowiedź pozostawię bez komentarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.